Predstavljena zbirka poezije “Ukrajina” Ivice Jurjevića

Sinoć je u prostorijama Udruge Zelene i plave Sesvete predstavljena zbirka poezije Ukrajina, autora Ivice Jurjevića, u snažnoj i emotivnoj večeri koja je spojila književnost, kulturu i poruku mira. Zbirka, nastala kao poetski odgovor na patnju ukrajinskog naroda, dostupna je na tri jezika – hrvatskom, ukrajinskom i slovenskom – zahvaljujući prevoditelju Andriji Hevki.

Uz samog autora, zbirku su predstavili dr. Ante Škember, koji je dao dubinski kritički osvrt, te mr. Slavko Burda, predsjednik Ukrajinskog kulturno-prosvjetnog društva KOBZAR. Posebno nadahnute riječi o značenju poezije kao oblika otpora i suosjećanja uputio je i sam prevoditelj.

Zbirka Ukrajina prožeta je motivima rata, boli, nade i ljudske snage. Autor Ivica Jurjević kroz stihove prenosi ne samo osobni doživljaj, već i širu poruku univerzalne humanosti i duhovne bliskosti među narodima. Poezija tako postaje most između hrvatskog i ukrajinskog naroda – ali i svakog čovjeka koji suosjeća.

Ova večer bila je više od književne promocije – bila je simboličan čin podrške, dijaloga i empatije. Posjetitelji su napustili događanje ispunjeni snažnim dojmom da umjetnost i riječ imaju moć da nadahnu promjenu i iscjeljenje.

Komentiraj