
U petak, 4. srpnja 2025. godine s početkom u 19 sati, u prostorijama Udruge Zelene i plave Sesvete (Kelekova 2, Sesvete), održat će se “Tribina o Thompsonu”, u organizaciji udruge Mladi za domovinu. Događanje okuplja istaknute govornike iz različitih društvenih područja, a cilj je otvoriti prostor za dijalog o fenomenu Marka Perkovića Thompsona – izvan okvira glazbe i svakodnevnih polarizacija.
Na tribini će govoriti:
Željka Markić (U ime obitelji)
Luka Goleš (Sapere Aude)
Iva Kraljević (Podcast Iva Kraljević)
Darko Katuša, pukovnik u miru i pripadnik 1. gardijske brigade Tigrovi
Tribinu moderira Gabrijel Lukić iz udruge Mladi za domovinu.
Teme razgovora uključuju medijske narative, javnu percepciju i vrijednosti koje dio društva prepoznaje u Thompsonovoj glazbi. “Ne moraš slušati Thompsona. I ne moraš se slagati s njegovim stavovima. Ali vrijedi se zapitati – zašto tolika netrpeljivost prema onima koji u njegovim pjesmama prepoznaju vlastite vrijednosti?” poručuju organizatori.
Ova tribina, dan prije najavljenog velikog koncerta, želi potaknuti promišljanje o složenosti simbola, identiteta i kulturnih podjela koje ne prestaju biti aktualne.
Ulaz je slobodan, a svi zainteresirani pozvani su da sudjeluju u ovom, kako najavljuju organizatori, iskrenom i argumentiranom razgovoru.